Zespół

Nasza kancelaria jest wyjątkowa również dzięki ludziom,
których reprezentujemy i tym z którymi współpracujemy.

Rozwijamy się dla Was i dzięki Wam

Kancelaria Gałczyński Osowiecki Banasik sp.j. to zespół Prawników i Asystentów wyspecjalizowany w obsłudze prawnej wymagających Klientów, w szczególności z obszaru bankowości i biznesu.

Pracujemy razem od wielu lat, siłą naszego sukcesu jest zaangażowanie, szczery i stały kontakt z Klientem, uczciwość i praca zespołowa; bo każdy Klient jest Najważniejszy i Największy. Naszą pasją są rozwój, wyzwania i zapewnienie naszym Klientom codziennej pomocy prawnej na najwyższym poziomie.

Nasz Zespół liczy około 80 osób, zarówno w naszej siedzibie w Warszawie jak i w naszych Regionach: Północ (Gdańsk), Południe (Wrocław), Wschód, Zachód (Poznań – Szczecin), Śląsk, Kraków i Lublin, Łódź oraz Rzeszów, a także tereny województw lubuskiego oraz kujawsko – pomorskiego.

Wspólnicy

Adwokat dr Tomasz Gałczyński

Adwokat dr Tomasz Gałczyński – założyciel Kancelarii. Doktor nauk prawnych, adwokat od 2010 roku, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego, stypendysta Universidad de La Coruńa w Hiszpanii.

Adwokat Tomasz Gałczyński posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał w znanych firmach prawniczych; reprezentował kluczowych na polskim rynku Klientów z branży mediów, browarniczej, spożywczej, tytoniowej, farmaceutycznej, odzieżowej, motoryzacyjnej; specjalizuje się także w doradztwie prawnym i reprezentacji wiodących Banków.

Mecenas Gałczyński posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentacji Klientów przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, w postępowaniu arbitrażowym oraz przed Urzędem Patentowym RP.

Języki: angielski, hiszpański.

Adwokat Marek Osowiecki

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek Prawo) oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne). Absolwent studiów podyplomowych „Prawo nowoczesnych technologii” na Akademii Leona Koźmińskiego.

Adwokat od 2018 roku. Aplikację adwokacką odbył przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobył w dużej kancelarii prawnej świadczącej usługi prawne dla przedsiębiorstw polskich i zagranicznych. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się prawem cywilnym, prawem bankowym oraz prawem karnym.

Adwokat Piotr Banasik

Adwokat Piotr Banasik od kilkunastu lat doradza przedsiębiorcom, zarówno dużym spółkom jak również z segmentu małych i średnich. Dzięki swojemu doświadczeniu w pełni rozumie sytuację potrzeby i problem prawne klientów. Potrafi w łatwy sposób przekazać odpowiedzi i porady prawne posługując się zrozumiałym językiem świata pozaprawnego. Przekazuje klientom informacje prawne i biznesowe, których potrzebują, aby podejmować najlepsze decyzje, nie marnując ich czasu na oferowanie tego czego nie potrzebują. Jest wykwalifikowanym adwokatem m.in. w zakresie bieżącego doradztwa biznesowego i rozwiązywania sporów. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradzaniu bankom oraz instytucjom finansowym, w tym w prowadzeniu sporów sądowych z zakresu działalności banków, spraw dotyczących relacji z konsumentami, UOKiK itp. związanych z działalnością instytucji finansowych. Jest specjalistą z wieloletnim doświadczeniem w szerokim zakresie windykacji, w tym należności bankowych. Był twórcą i zarządzającym działów windykacji w kancelariach pracujących dla największych banków i firm pożyczkowych w Polsce. Działał zarówno na polu windykacji masowej, jak również prowadząc skomplikowane sprawy dochodzenia należności korporacyjnych i mśp. Doradza również w dziedzinach: Fintech, IT, Telekom, nowoczesnych technologii, energetyki, energii odnawialnej, w szczególności technologii biogazowej. Współpracuje z przedsiębiorstwami produkcyjnymi z wielu branż w tym alkoholi, budownictwa oraz usług m.in. w branży motoryzacyjnej.

Partnerzy

Adwokat Joanna Banach

Partner, Koordynator Kluczowego Klienta

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Adwokatka, członkini Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Ukończyła Szkołę Prawa Amerykańskiego Uniwersytetu Warszawskiego organizowaną we współpracy z Uniwersytetem Floryda. Współpracowała z Fundacją Academia Iuris im. Macieja Bednarkiewicza i Kliniką Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, w których zdobywała doświadczenie w zakresie działalności pro bono, w szczególności w obszarze prawa antydyskryminacyjnego. Do jej zainteresowań należą prawo bankowe, prawo karne gospodarcze i prawo procesowe.

Język obcy: angielski

Adwokat Dominika Chomiuk

Partner, Koordynator Kluczowego Klienta

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikację adwokacką odbyła przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobyła w dużej kancelarii prawnej świadczącej usługi prawne dla przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, w strukturach której przez wiele lat kierowała zespołem dochodzenia należności. Posiada bogatą praktykę w zakresie prawa procesowego, prawa cywilnego, prawa bankowego, prawa gospodarczego, prawa upadłościowego, prawa pracy. Posiada również bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw karnych klientów korporacyjnych.

Język obcy: angielski.

Adwokat Piotr Skołubowicz

Partner, Koordynator Kluczowego Klienta

Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się problematyką prawa bankowego, w szczególności postępowań dotyczących kredytów frankowych, ochrony konkurencji i konsumentów, prawa własności przemysłowej, szeroko pojętego prawa gospodarczego oraz ochrony dóbr osobistych, szczególnie w związku z publikacjami prasowymi.

Posiada również doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych, w tym sprawach z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów oraz ochrony praw do znaków towarowych i wzorów przemysłowych, obejmujące postępowania przed Europejskim Urzędem ds. Własności Intelektualnej. Współpracował przy projektach dotyczących zwalczania nieuczciwej konkurencji (tzw. opłaty półkowe) oraz ochrony danych osobowych.

Adwokat Monika Łęczyńska

Partner, Koordynator Kluczowego Klienta

Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, stypendystka zagraniczna na Pontificia Comillas w Madrycie, ukończyła prawo hiszpańskie na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w firmie sektora energetycznego w Madrycie, kancelarii adwokackiej w Rzymie oraz w Polsce w kancelariach oraz jako inhouse. Posiada bogatą praktykę w zakresie prawa procesowego, prawa cywilnego, prawa rodzinnego, prawa spadkowego, prawa karnego, prawa lotniczego, prawa bankowego, prawa pracy oraz negocjowania ugód, mediacji.

Języki obce: angielski, włoski, hiszpański, francuski

Starsi prawnicy

Adwokat Marlena Jarzębowska

Starszy Prawnik, Koordynator Kluczowego Klienta

Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie i Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwent Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Frederic G. Levin College of Law (University of Florida), Stypendysta Akademii Energii prowadzonej przez Fundację Lesława Pagi działającej przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Specjalizuje się w sporach sądowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała jako asystent sędziego oraz w kancelariach prawnych. W dotychczasowej praktyce zawodowej w sądzie w pionie orzeczniczym wydziału gospodarczego sporządzała orzeczenia i zarządzenia sądu wraz z ich uzasadnieniami, natomiast w kancelariach prawnych sporządzała liczne analizy prawne dotyczące bieżących problemów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej klientów z branży energetycznej i hotelarskiej oraz prowadziła sprawy sądowe, przeważnie o charakterze cywilnym i gospodarczym - z zakresu zobowiązań i dochodzenia należności, jak również służebności przesyłu, ochrony dóbr osobistych, własności przemysłowej, czynów nieuczciwej konkurencji, a także sprawy sądowe o charakterze karnym - ze szczególnym uwzględnieniem oszustw gospodarczych i oznaczania towarów podrobionym znakiem towarowym.

Adwokat Diana Kostrzewa

Adwokat - członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Ukończyła z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest również absolwentką administracji I i II stopnia na Wydziale Prawa i Administracji UKSW w Warszawie. Posiada certyfikat ukończenia programu „Business law” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Współpracowała z Uniwersytecką Studencką Poradnia Prawną Wydziału Prawa i Administracji UKSW w Warszawie, w której zdobywała doświadczenie w zakresie działalności pro bono.

Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów sektora finansowego, energetycznego i ubezpieczeniowego. Posiada praktyczne doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw sądowych. W swojej praktyce zawodowej była odpowiedzialna za koordynację działań w sprawach sądowych, nadzorowanie dochodzenia należności w postępowaniach spadkowych oraz w postępowaniach upadłościowych. Posiada doświadczenie w optymalizacji procesu obsługi spraw sądowych w oparciu o obowiązujące przepisy prawa. Specjalistka w zakresie profesjonalnej obsługi klienta wewnętrznego i zewnętrznego. Autorka publikacji naukowej pt. „Formy reglamentacji działalności gospodarczej w prawie łowieckim” opublikowanej w Kwartalniku Prawa Publicznego Nr 1/2013.

Radca Prawny Weronika Komsta

radca prawny. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnym w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w krakowskich i warszawskich kancelariach prawnych. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych, w szczególności z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz rodzinnego.

Prawnicy regionalni

Nasz Zespół tworzą również doświadczeni Prawnicy Regionalni – adwokaci i radcowie prawni, z którymi stale współpracujemy w Regionach GOB stworzonych dla usprawnienia obsługi prawnej naszych Klientów. Prawnicy Regionalni to wyjątkowi fachowcy z doświadczeniem niezbędnym do zapewnienia profesjonalnej pomocy prawnej naszym klientom

GOB – Południe

Zespół GOB w Regionie Południe wspierają Radca prawny Marta Kosowicz – Stajkowska oraz Adwokat Marta Skwarczyńska z Wrocławia

Radca prawny Marta Kosowicz – Stajkowska

Mec. Kosowicz – Stajkowska kieruje wsparciem Kancelarii w Regionie Południe; jest radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej w branży obrotu wierzytelnościami oraz dochodzenia należności. W ramach bieżącej praktyki zajmuje się między innymi sprawami z zakresu prawa gospodarczego, prawa pracy. Reprezentuje również Klientów w sprawach spornych, w tym w postępowaniach sądowych i administracyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących wrocławskich kancelariach prawnych świadczących doradztwo prawne głównie z zakresu odzyskiwania należności. Prowadzi również indywidualną praktykę.

Adwokat Marta Skwarczyńska

aplikant radcowski Magdalena Piechota - Młot

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Aplikant radcowski III roku w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Od 2017 roku wpisana na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu.
Doświadczenie zawodowe zdobyła we wrocławskich kancelariach prawnych. W dotychczasowej praktyce zawodowej prowadziła sprawy sądowe głównie o charakterze cywilnym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej w branży zarządzania wierzytelnościami. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym i bankowym.

GOB – Północ

Zespół GOB w Regionie Północ wspiera Adwokat Paweł Zieliński z Gdańska

Adwokat Paweł Zieliński

Członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas studiów działał w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Poland . W trakcie swojej praktyki zawodowej reprezentował Klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, jak również organami administracji publicznej. Prowadził skomplikowane sprawy karne, cywilne, administracyjne, rodzinne i pracownicze. Doradzał jednostkom samorządu terytorialnego w zakresie ich bieżącej działalności. Aktualnie obsługuje dużą jednostkę organizacyjną jednostki samorządu terytorialnego.

Adwokat Patrycja Przybylińska

GOB – Wschód

Zespół GOB w Regionie Wschód wspiera Mecenas Marcin Antoszewski

Aplikant adwokacki Marcin Antoszewski

Aplikant adwokacki. Ukończył studia prawnicze na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Podczas studiów w latach 2013-2015 zajmował się działalnością sportową pełniąc funkcję Prezesa Klubu Uczelnianego AZS Łazarski. Po studiach świadczył usługi prawnicze w międzynarodowej kancelarii prawa włoskiego obsługując podmioty zagraniczne, zajmując się m.in. rejestracją spółek handlowych, sporządzaniem umów handlowych oraz sporami w zakresie prawa rodzinnego. Posiada doświadczenie w dziedzinie prawa rodzinnego, prawa zobowiązań i umów, obecnie zajmuje się prawem bankowym

GOB – Zachód

Zespół GOB w Regionie Zachód wspiera Adwokat Wojciech Piątek ze Szczecina, Adwokat Kamil Wasilewski z Poznania oraz Adwokat Oliwia Stefańska – Sidorczuk

Adwokat Wojciech Piątek

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. W ramach przyznanego stypendium część studiów prawniczych odbył na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Turynie (Włochy) realizując program z zakresu prawa międzynarodowego. Aplikację adwokacką odbył przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje współpracę z renomowanymi kancelariami na Pomorzu Zachodnim, Trójmieście i Warszawie. W toku wykonywanych obowiązków prowadził sprawy z zakresu prawa cywilnego, korporacyjnego i prawa obrotu nieruchomościami. Posiada szerokie doświadczenie związane z procesami dochodzenia wierzytelności oraz postępowaniami grupowymi. Przygotowywał audyty oraz analizy prawne dla podmiotów zagranicznych w ramach procesów inwestycyjnych oraz procesów łączenia spółek.

Adwokat Kamil Wasilewski

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe. Pomaga przedsiębiorcom rozwijającym swój biznes. Specjalizuje się w prawie gospodarczym, w tym handlowym, prawie cywilnym, prawie umów gospodarczych oraz konsumenckim. Regularnie bierze udział w negocjacjach, obsługuje procedurę tworzenia spółek prawa handlowego, fundacji i stowarzyszeń oraz zajmuję się ich bieżącą obsługą prawną. Obrońca w licznych postępowaniach sądowych. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.

Adwokat Oliwia Stefańska - Sidorczuk

GOB – Rzeszów

Zespół GOB w Regionie Rzeszów wspiera Mecenas Ewa Falandys

Adwokat Ewa Falandys

Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Rzeszowie, Absolwentka prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz na uczelni Università degli Studi di Bari we Włoszech. Specjalista zamówień publicznych, ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa. Mec. Falandys specjalizuje się w prawie cywilnym (m.in., prawo spadkowe, odszkodowania, gwarancja/rękojmia, nieruchomości), prawie rodzinnym, prawie handlowym i gospodarczym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa budowlanego i zamówień publicznych. Ponadto, Pani Mecenas Falandys interesuje tematyka odnawialnych źródeł energii – posiada Certyfikat Specjalisty nowych technologii i systemów OZE.

Języki: angielski

GOB – Lubuskie

Zespół GOB w regionie województwa lubuskiego wspiera Mecenas Marta Komarowska

Adwokat Marta Komarowska

GOB – Warmia i Mazury

Zespół GOB w Regionie Warmii i Mazur wspiera rp.r. Katarzyna Kucka – Rachuba

rp.r. Katarzyna Kucka – Rachuba

Radca prawny Katarzyna Kucka-Rachuba jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie i absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Studiowała także na Universitá degli Studi di Bari we Włoszech, a następnie odbyła kilkumiesięczny staż w renomowanej Kancelarii Adwokackiej we Włoszech.
Prowadzi indywidualną kancelarię oraz współpracuje z kancelariami radców prawnych i adwokatów, w szczególności w zakresie obsługi klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, rodzinnym oraz w prawie karnym. W 2020 roku zdobyła uprawnienia mediatora potwierdzone Certyfikatem Dyplomowanego Mediatora.

GOB – Lublin

Zespół GOB W Regionie Lublin wspiera Mecenas Anna Pietruszewska

adwokat Anna Pietruszewska

GOB – Kraków

Zespół GOB W Regionie Kraków wspiera Mecenas Justyna Miechowska – Szewczyk

Adwokat Justyna Miechowska – Szewczyk

Członek Izby Adwokackiej w Krakowie, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także studiów podyplomowych na  kierunku „Doradztwo podatkowe” na Wydziale Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego oraz na kierunku „Mediacje i inne alternatywne metody rozwiązywania sporów” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz licznych szkoleń; specjalizuje się w prawie nieruchomości, prawie spadkowym, prawie gospodarczym, w doradztwie podatkowym oraz w sprawach cywilnych o odszkodowanie i zadośćuczynienie, w kręgu zainteresowań pozostaje również prawo bankowe, w tym tematyka kredytów frankowych.

Języki obce:  angielski i francuski

GOB – Łódź

Zespół GOB w Regionie Łódź wspierają Adwokat Tomasz Frątczak, Radca prawny Anna Kołata i Radca prawny Patrycja Nowakowska

Adwokat Tomasz Frątczak

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Członek Izby Adwokackiej w Łodzi. Specjalizuje się w zakresie prawa administracyjnego, prawa nieruchomości, prawa karnego gospodarczego. Od 2017 r. nieprzerwanie stale obsługuje jednostki samorządu terytorialnego. W ramach nieodpłatnej pomocy prawnej świadczy pomoc na rzecz przedsiębiorców w ramach programu #RatujBiznes

Radca prawny Anna Kołata

Wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi. Studia prawnicze ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Mecenas Anna Kołata specjalizuje się w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, prawa administracyjnego oraz prawa cywilnego; świadczy usługi zarówno na rzecz przedsiębiorców jak i osób fizycznych. Mecenas Kołata świadczyła pomoc pro bono na rzecz Fundacji Centrum Praw Kobiet w Łodzi oraz na rzecz przedsiębiorców w ramach programu #RatujBiznes.

Radca prawny Patrycja Nowakowska

Radca Prawny, ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując m.in. w Sądzie Rejonowym, a także w renomowanych kancelariach prawnych. Specjalizuje się w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, rodzinnego oraz spadkowego. Niezmiennie od 2017 roku świadczy pomoc na rzecz osób fizycznych w ramach nieodpłatnej pomocy prawnej.

GOB – Śląsk

Zespół GOB W Regionie Śląsk wspiera Mecenas Barbara Bulak – Borówka oraz Mecenas Wojciech Kopel

radca prawny Barbara Bulak - Borówka

Radca prawny Barbara Bulak-Borówka jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach (od 1995 r.) i absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, obroniła pracę magisterską z prawa własności intelektualnej i prawa autorskiego („Prawa autorskie do fonogramu” - pod kierunkiem prof. dr. hab. Maksymiliana Pazdana).

W 1992 r. ukończyła aplikację sądową.

W 2004 r. ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa europejskiego oraz liczne szkolenia zawodowe.

Od 2005 r. nieprzerwanie stale obsługuje jednostki samorządu terytorialnego (na szczeblu powiatu, gminy i województwa)

Od 1996 r. w ramach indywidualizowanej Kancelarii Radcy Prawnego świadczy usługi prawne zarówno na rzecz przedsiębiorców jak i osób fizycznych. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując m. in. jednostka służby zdrowia, w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Katowicach, w departamentach prawnych j.s.t., a także w renomowanych kancelariach prawnych na terenie Górnego Śląska.

Specjalizuje się w zakresie prawa administracyjnego, prawa cywilnego, prawa gospodarczego oraz prawa zamówień publicznych. Posiada szerokie doświadczenie procesowe związane z postępowaniami przed KIO w Warszawie, z postępowaniami cywilnymi przed sądami powszechnymi i sadami administracyjnymi, procesami dochodzenia wierzytelności i procesami odszkodowawczymi.

Język: angielski na poziomie zaawansowanym (certyfikat ETS TOEIC i TELC)

aplikant radcowski Wojciech Kopel

Aplikant radcowski II roku w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach funkcjonujących na terenie Górnego Śląska, a także departamentach prawnych przedsiębiorstw. Jego szczególnym zainteresowaniem cieszą zagadnienia z zakresu prawa konkurencji.

Języki: angielski

GOB – kujawsko – pomorskie

Zespół GOB W Regionie województwa kujawsko – pomorskiego wspiera Mecenas Patrycja Siegert

adwokat Patrycja Siegert

Prawnicy

Aplikantka adwokacka Martyna Raban

Absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie, aplikant adwokacki trzeciego roku. Doświadczenie zdobywała pracując w kancelariach w Lublinie i w Warszawie. W dotychczasowej pracy zawodowej zajmowała się głównie sporami sądowymi, w tym gospodarczymi, prawem karnym oraz prawem upadłościowym i restrukturyzacyjnym.

Aleksandra Miśkiewicz

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie doktorantka w Katedrze Prawa Karnego przy WPiA UKSW. Pracę w Kancelarii łączy z pracą naukowo – dydaktyczną. Autorka lub współautorka publikacji z zakresu prawa karnego materialnego (w szczególności w zakresie części wojskowej kodeksu karnego), prawa karnego procesowego, prawa karnego skarbowego, kryminologii oraz kryminalistyki. Organizatorka szkoleń i konferencji naukowych, skupiających się na tematyce prawa karnego wojskowego. Członek zespołów badawczych w obszarze przestępstwa niealimentacji (grant OPUS 2018) oraz w obszarze regulacji prawnych wykorzystywania nowoczesnych technologii i pozyskiwania komórek macierzystych (grant HARMONIA 2018). Prelegentka na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych, dotyczących w głównej mierze tematyki szeroko pojętego prawa karnego oraz kryminalistyki i kryminologii. Członek International Association of Penal Law (AIDP), najstarszej międzynarodowej organizacji zrzeszającej specjalistów w dziedzinie prawa karnego.

Języki: angielski, niemiecki, włoski

Aplikantka adwokacka Dominika Pawlak

Członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Dwukrotna stypendystka Rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Swoje doświadczenie zdobywała od początku studiów w kancelariach adwokackich oraz radcowskiej w Łodzi, a także podczas praktyki w Studenckim Punkcie Informacji Prawnej przy Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie studentka Podyplomowego Studium Prawa Własności Intelektualnej Uniwersytetu Warszawskiego.
W kręgu jej zainteresowań znajduje się tematyka związana z prawem autorskim oraz prawami pokrewnymi, prawo własności przemysłowej oraz prawo spółek.

Języki: angielski.

Aplikant adwokacki Maciej Raban

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zdobywał pracując w kancelariach w Warszawie. W dotychczasowej pracy zawodowej zajmował się głównie prawem cywilnym oraz prawem karnym. Zainteresowania - prawo cywilne, w szczególności prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne oraz prawo karne.

Aplikant adwokacki Damian Spalony

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Stypendysta programu Erasmus+ na Universidad Complutense de Madrid, w ramach którego kształcił się w Instituto de Estudios Bursátiles na kierunku prawo + ekonomia (Doble Titulación). Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jego doświadczenie zawodowe oparte jest zarówno o pracę z osobami fizycznymi (sprawy karne, rodzinne), jak również o obsługę klientów korporacyjnych z branży finansowej i ubezpieczeniowej. Obecnie przedmiotem jego specjalizacji są roszczenia konsumentów przeciwko podmiotom gospodarczym, jak i obsługa spółek z sektora bankowego. Obszarem jego zainteresowań naukowych jest prawo karne materialne.

Języki obce: angielski

Aplikantka radcowska Katarzyna Szremska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w kancelariach prawnych zajmujących się zagadnieniami z obszaru prawa cywilnego oraz prawa bankowego.

Języki: angielski

Aplikantka adwokacka Kornelia Świder

Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, ukończyła także studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z prawa własności intelektualnej. Odbywa aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w departamencie działu sądowego w Warszawskiej Kancelarii obsługującej podmioty z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Zajmowała się prowadzeniem postępowań sądowych w szczególności przeciwko osobom fizycznym, postępowaniem spadkowym i dochodzeniu roszczeń zabezpieczonych hipoteką.

Języki: angielski

Aplikant adwokacki Błażej Zdunek

Aplikant adwokacki III roku w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W toku studiów zdobywał doświadczenie zawodowe w spółkach doradztwa podatkowego oraz kancelariach prawnych w zakresie postępowań podatkowych i sądowo - administracyjnych.

Języki obce: angielski, niemiecki.

Aplikantka adwokacka Aleksandra Kordel-Kowalczyk

Aplikantka adwokacka Karolina Kasprzyk

Aplikantka adwokacka Aleksandra Śleziak

Aplikantka adwokacka Katarzyna Kotur

Aplikant Adwokacki Konrad Zyberyng

aplikant adwokacki Luc Kończal – Kamiński

aplikant adwokacki Iga Zaborska

aplikantka adwokacka Paulina Kargul

Aplikantka adwokacka w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, School of Law and Economy of China in Warsaw oraz Pracowni Liderów Prawa. Były członek zarządu Koła Naukowego Białego Wywiadu. Współautorka publikacji naukowej o tematyce kryminalistycznej związanej z wykorzystywaniem mediów społecznościowych w pracy organów ścigania. Uczestniczka studiów podyplomowych - Akademii Spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Języki: angielski

aplikantka adwokacka Monika Arasim

aplikant adwokacki Bartosz Bałagulski

aplikantka adwokacka Malwina Mroczkowska

Młodsi prawnicy

Andżelina Kospat - Pawłowska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Pierwsze doświadczenie zdobywała w ramach praktyk w Studenckiej Poradni Prawnej, Sądzie Rejonowym w Olsztynie oraz kancelariach prawnych zajmujących się bieżącą obsługą spółek prawa handlowego, sprawami z zakresu prawa gospodarczego, prawa pracy oraz ubezpieczeń.

Język - angielski

Filip Szymioł

Student prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od II roku studiów zdobywa doświadczenie w warszawskich kancelariach, szczególnie interesuje się prawem bankowym.

Stanisław Niewiadomski

Student IV roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywa od początku studiów w kancelariach adwokackich i radcowskich w Lublinie oraz w Warszawie. W obszarze jego zainteresowań znajdują się gałęzie prawa powiązane z postępowaniem cywilnym oraz prawem spółek.

Języki: angielski

Kamil Domagalski

student Uniwersytetu Warszawskiego (V rok) pomaga koordynować obsługę jednego z kluczowych klientów.

Agata Cecotka

Katarzyna Srokowska

Karol Białkowski

Michał Włodarski

Borys Tencer

Patryk Wójcik

Asystenci

Działalność naszej Kancelarii to tysiące spraw, setki pism i terminów, których koordynacja wymaga wyjątkowej staranności i wyjątkowych zdolności organizacyjnych. Dlatego nasz Dział Asystencki tworzą osoby cechujące się wyjątkową odpowiedzialnością, poczuciem pracy zespołowej i zaangażowaniem. Nasi Asystenci to najwyższej klasy profesjonaliści, posiadający wyjątkowe cechy i szczególne wieloletnie doświadczenie pozwalające na prawidłowe funkcjonowanie tego niezwykle ważnego Działu naszej Kancelarii.

Iwona Grenda - Office Manager

Absolwentka Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji na Wydziale Administracji i Stosunków Międzynarodowych w Lublinie studiów magisterskich administracji publicznej. W 2020 roku ukończy studia prawnicze na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Pani Iwona Grenda zdobywała swoje doświadczenie pracując w charakterze referenta administracyjno-biurowego, protokolanta sądowego. Dzięki takim cechom jak odpowiedzialność, samodzielność, terminowość oraz sumienność i wzorcowa organizacja pracy Pani Iwona Grenda profesjonalnie kieruje Działem Asystenckim Kancelarii pełniąc niezwykle kluczową funkcję Office Managera.

Kinga Florczak

Absolwentka Politechniki Łódzkiej. Obecnie rozpoczyna studia prawnicze na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. na stanowisku asystentki biura projektów w międzynarodowej korporacji, doradcy kredytowego i ubezpieczeniowego oraz praktyki studenckie odbyte w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi.

Języki obce: angielski

Małgorzata Polak

Absolwentka Uniwersytetu SWPS na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne (specjalizacja: sytuacje kryzysowe). Doświadczenie zawodowe zdobywała obsługując podmioty sektora finansowego. Konsekwentnie rozwija swoje doświadczenie zawodowe i zainteresowanie prawem. W Kancelarii koordynuje obsługę asystencką jednego z Kluczowych Klientów.

Dominik Polak

W Kancelarii koordynuje obsługę asystencką jednego z Kluczowych Klientów.

Weronika Chojecka

Anna Sokołowska

Aleksandra Wenglorz

Nikola Hampel

Absolwentka Uniwersytetu SWPS na Wydziale Psychologii, we Wrocławiu (specjalizacja: psychologia kliniczna). Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w charakterze młodszej specjalistki do spraw obsługi korespondencji prawnej, w dziale windykacji. W obszarze swoich zainteresowań systematycznie poszerza wiedzę z zakresu psychologii, zwłaszcza w specjalizacji seksuologii klinicznej.

Języki: angielski, niemiecki

Monika Kłoczko

Marta Golec-Domuradzka

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunku socjologia oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobyte w sektorze bankowym w zakresie obsługi dokumentacji bankowej, outsourcingu oraz prawa bankowego. W głównym obszarze zainteresowań jest poszerzanie wiedzy z zakresu funkcjonowania społecznego w korporacji oraz poznawanie nowych zagadnień dotyczących socjologii pracy.

Języki: angielski

Aleksandra Żywiec

Absolwentka kierunku prawno-biznesowego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Prawa i Administracji. Swoją pracę dyplomową poświęciła tematyce gwarantowania depozytów w Polsce. Obecnie studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobyte podczas praktyk studenckich w sektorze bankowym. W obszarze jej zainteresowań znajduje się prawo gospodarcze oraz zarządzanie zasobami ludzkimi.
Języki: angielski

Dawid Rybak

Absolwent Lotnictwa i Kosmonautyki na Wojskowej Akademii Technicznej. Doświadczenie zdobywał jako konsultant w sektorze bankowym. Zainteresowania – szeroko pojęta mechanika i aerodynamika (budowa statków powietrznych i samochodów, silniki lotnicze, prawo lotnicze) oraz sporty walki (11 lat doświadczenia karate/MMA).

Języki: angielski

Ewelina Łubiak

Marta Juhnke

Agnieszka Urbańska