Pro bono

Bardzo miło nam poinformować, że Kancelaria GOB podpisała umowę o pomocy pro bono ze Stowarzyszeniem Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju.

Będziemy świadczyć na rzecz samego Stowarzyszenia oraz jego członków (ponad 300 weteranów) nieodpłatną pomoc prawną w zakresie szeroko pojętego prawa administracyjnego, karnego oraz cywilnego. Z pomocy w postaci konsultacji oraz porad prawnych będą mogły skorzystać również osoby, które z uwagi na swoją sytuację faktyczną zostaną pozytywnie zarekomendowane przez Stowarzyszenie do uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej – np. rodziny poległych.

Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju powstało w 2008 roku z inicjatywy własnej żołnierzy w służbie czynnej oraz rezerwy, którzy służyli w misjach zagranicznych, zostali ranni, poszkodowani, lub których problemy wynikają bezpośrednio z faktu pełnienia służby poza granicami państwa.

https://www.stowarzyszenierannych.pl/

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Pro-Am, realizującą program „Mamo! Idę na boisko!”, podejmując się opieki prawnej nad podopiecznymi Fundacji.

Członkowie Zespołu GOB będą świadczyć na rzecz dzieci nieodpłatną pomoc prawną w zakresie szeroko pojętego prawa rodzinnego oraz prawa karnego.
Dzięki wsparciu Darczyńców oraz Partnerów Sportowych, Fundacja już kolejny rok daje szansę dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji finansowej lub rodzinnej cieszyć się regularną aktywnością fizyczną.

W ciągu pierwszych trzech lat istnienia programu, Fundacji udało się zaprosić na różnego rodzaju zajęcia sportowe 177 dzieci. Był to efekt zaangażowania tenisistów i squashystów w trzy edycje turnieju charytatywnego Warsaw Charity Cup. Z roku na rok przybywa chętnych do wsparcia inicjatywy indywidualnie lub jako reprezentanci firm. W trzy lata udało się stworzyć inicjatywy, które łączą przyjemne z pożytecznym, sport z pomaganiem innym. Program „Mamo! Idę na boisko” został dwukrotnie wyróżniony w konkursie S3KTOR 3.0 na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową w kategorii „Aktywizujący”, natomiast turniej Warsaw Charity Cup znalazł się w gronie półfinalistów konkursu „Sports Startup Project”.

Do współpracy przy naborze do programu Fundacja zaprosiła Organizacje, które na co dzień współpracują z warszawskimi rodzinami: Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie, Warszawskie Ośrodki Pomocy Społecznej oraz Fundację Przyjaciółka.
www.warsawcharitycup.pl
www.facebook.pl/mamoidenaboisko